Fenntarthatósági témahét – szemétszedés a Duna parton

Idén 9. alkalommal rendezték meg a Kárpát-medencei Fenntarthatósági Témahetet. A hagyományosan a Föld Napjához (április 22.) kapcsolódó esemény a legnagyobb szabású diákoknak szervezett hazai rendezvény a témában, amelyre iskolánk is regisztrált. Ennek keretében több osztály részt vett egy, a diákok a fenntarthatóságról alkotott véleményét vizsgáló kutatásban, amely keretében online kérdőívet töltöttek ki. Szintén a rendezvény részeként a 9. évfolyam szakiskolás diákjai népszerűsítő előadásban szereztek ismeretet a szelektív hulladékgyűjtésről, annak fontosságáról, illetve bevállaltak egy önkéntes szemétszedő akciót, amelynek során a Békás megyeri Dunapart egy kisebb szakaszát tisztították meg az eldobált kommunális hulladéktól.